Виховний захід "Крути-одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921"

Традиційно в цей день Україна вшановує пам`ять юних захисників, які власною кров`ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, бо саме 29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Саме в цей день відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність.На похороні в Києві біля Аскольдової Могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, Героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти»…А нині їх називають «Першими Кіборгами»...З нагоди цієї дати у бібліотеці оформлено виставку -вшанування «Крути -символ національної пам’яті»У бібліотеці й відбувся урок патріотизму «Їх перший бій-останній бій» для учнів 10-Б класу.Учні ознайомилися з основними фактами даної події, переглянули документальний фільм про Героїв Крут та пройшли онлайн тестування на платформі «На урок»(https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=6941664).Історія подарувала нам унікальну можливість збудувати незалежну українську державу. Але в наш складний час українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову майже через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.
Створено 09.02.21
Альбом школи