Проєкт "Демократична школа"

Керівник проєкту Коломієць А.Л., вчитель історії та права.

Місія програми «Демократична школа» - змінити українську школу, щоб вона виховувала активних і відповідальних громадян, які поважають права людини.

Для цього ми:

• залучаємо батьків до всього, що робить школа;
  • інтегруємо школу та громаду;
  • впроваджуємо в школу принципи демократії і прав людини;
  • допомагаємо школі виховувати громадянина;
  • долучаємося до формування освітньої політики;
  • підтримуємо Міністерство освіти та науки України в реформуванні освіти.

Впровадження ОДГ/ОПЛ в навчальний процес відкриває нові можливості для усіх бажаючих Летичівського ліцею #2. З великим запалом сприйняли учні 6-а класу вправу ''Абетка на підлозі'',яка дала можливість підсумувати набуті знання з теми ''Антична цивілізація''(урок історії).Діти разом з учителем Івасюк Г.І. працювали в парах,групах,виявляли лідера,

визначили основи демократії.

З метою опрацювання великого обсягу матеріалу з теми ’’Найпростіші тригономеьричні рівняння’’ у 10класі(вчитель Гаврищук Л. Я.)використала вправу ’’Ажурна пилка’’

На уроці біології, в 9-Б класі, під час вивчення теми "Мутації: види мутацій, причини та наслідки мутацій" за допомогою вправи "Що, якщо...", з посібника освіта в галузі прав людини, за участі молоді "Компас", учасники освітнього процесу розвивали комунікативні здібності, відповідальність за власне здоров'я і організм. Ключові складові вправи: громадянська компетентність, відповідальність, повага до людської гідності та прав людини, аналітичне та критичне мислення, вміння слухати, уміння співпрацювати.

На уроці історії України в 10-Б класі під час вивчення теми" НЕП і особливості його впровадження в Україні " за допомогою вправи "Факти в капелюсі" , з посібника освіта в галузі прав людини за участі молоді "Компас", учні детально представили тему шляхом висловлення і генерування ідей по темі.

З метою працювати в групі,використовувати здібності кожного,розвивати комунікативні навички та вміння приймати нестандартні рішення,виявлення лідерів серед учнів на демократичних засадах 16.01.2020р. в Летичівському ліцеї #2 для учнів було проведено урок-тренінг ''Я+Я=команда ''. Учні емоційно та з інтузіазмом включились в роботу,брали активну участь у вправах: ''Візитка'',''Фотоапарат'',''На довірі'',''Фігури'',''Я-лідер.'' Потенційні можливості відкриті. Демократія в дії...